Продукція

Консультація

kontakt

Якщо Ви не знайшли необхідної інформації, обов'язково зв'яжіться з нашими менеджерами для додаткової консультації.


тел: +38 067 232 61 84 -Viber-WhatsApp

тел: +38 066 271 68 12

тел: +38 044 361 95 81

Email: mir-konvektorov@ukr.net



РЕГУЛЮВАННЯ

 

 

РЕГУЛЮВАННЯ MINIB

Основна класифікація систем регулювання:

Типи ЄВА-А - можливість використання трансформаторів (ТТ100, ТТ240, ТТ300); EB-B (TT100, TT240, TT300); EB-C (TT100, TT240, TT300); TE

Регулювання теплопродуктивності конвекторів з вентиляторами здійснюється за допомогою управління швидкістю обертання вентиляторів. У fan-coil, оснащених електричним клапаном, можна знизити теплопродуктивність до нуля перекриттям подачі води теплоносія цим електричним клапаном.

Регулювання теплопродуктивності конвекторів, призначених для звичайних (сухих) приміщень

Для приводу вентиляторів конвекторів для звичайних приміщень фірмою МІНІБ вже з 2005 р. застосовуються безколекторні електродвигуни на напругу 12 В. Їх перевагою є значно менше споживання електроенергії порівняно з широко застосовуваними електродвигунами змінного струму. Крім того, електродвигуни постійного струму відрізняються низьким рівнем шуму та гарною надійністю. Новинкою у всіх типах регулювання є управління швидкістю обертання електродвигунів постійного струму мікропроцесором із зворотним зв'язком. Перевагами нового рішення є:


система регулювання типу ЕВ-А

Основне підключення системи регулювання типу ЕВ-А з можливістю ручного плавного регулювання швидкості обертання вентиляторів. Під час використання термостата у приміщенні автоматично підтримується необхідна температура. Електронний блок ЕВ* налаштований на плавне регулювання швидкості обертання.

  • стабільна теплопродуктивність конвекторів протягом усього терміну служби – не відбувається її зниження з поступовим забрудненням і зносом деталей, що обертаються
  • установка оптимальної теплопродуктивності на основі сигналів ланцюгів регулювання
  • дуже тиха робота при мінімальній швидкості обертання вентилятора
  • відключення електродвигуна електронікою при блокуванні вентилятора, наприклад, предметом, що потрапив усередину конвектора (електродвигун захищається від перегріву та пошкодження)
  • спрощення монтажу та зниження витрат на прокладку електричних ліній, перш за все, для систем регулювання з можливістю ручного/автоматичного регулювання швидкості обертання вентиляторів
  • електронний блок залитий електротехнічною смолою для захисту від впливу вологи та водяних бризок.

Управління швидкістю обертання кожного електродвигуна в fan-coil забезпечується електронним блоком (ЕБ), який є складовою частиною конвектора. Крім незалежного управління швидкістю обертання електродвигунів, ланцюги ЕБ здійснюють моніторинг керуючого сигналу на їх входах і на підставі його оцінки регулюють швидкість обертання вентиляторів.

Електронний блок можна використовувати для таких основних типів систем регулювання:

система регулювання типу ЕВ-А – просте регулювання роботи вентилятора термостатом, швидкість обертання вентилятора можна встановлювати вручну потенціометром, розташованим на стіні приміщення поблизу термостату або конвекторі


система регулювання ЄВ-В

Основна схема підключення системи регулювання типу ЕВ-В

система регулювання ЕВ-В - швидкість обертання вентиляторів встановлюється автоматично після закінчення циклу включення термостата, теплопродуктивність конвектор оптимізується на підставі оцінки відхилення реальної температури приміщення від необхідної


система регулювання типу ЕВ-С

система регулювання типу ЕВ-С – в автоматичному режимі швидкість обертання вентилятора встановлюється як і в системі регулювання ЕВ-В, однак максимальна швидкість обертання залежить від положення перемикача на термостаті (наприклад, ТН 0482). У ручному режимі швидкість обертання вентиляторів також залежить від положення цього перемикача, проте вона не змінюється відповідно до циклу вмикання термостата

Необхідний тип системи регулювання не потрібно встановлювати, так як блок сам оцінить характер керуючого сигналу і вибере швидкість обертання вентилятора. Тільки у разі безперервного регулювання швидкості обертання напругою в діапазоні від 0 до 10 В (система регулювання типу ЕВ-А), в електронному блоці необхідно з'єднати відповідні контакти з'єднувачем, що закорочує (джампером).

Якщо в приміщенні знаходиться кілька конвекторів, підключених до одного джерела живлення, то при використанні системи регулювання будь-якого типу регулюючий елемент (термостат, можна підключити до будь-якого конвектора. Паралельне з'єднання входів ЕБ дозволяє одночасного управління конвекторами з будь-якого місця. Крім того, для всіх типів регулювання можна використовувати напругу 12 В. на роз'ємі ЕБ для живлення термостата у випадку, якщо термостат пристосований для живлення постійною напругою 12 В (напр., тип ТН0482).


Схема керування центральною системою:

Основна схема підключення системи регулювання типу В з можливістю управління швидкістю обертання вентилятора центральною системою з виходом 0 – 10 В. При величині напруги управління від 0 до 3 В вентилятори зупинені, при напруга від 3 до 10 В – швидкість обертання вентиляторів регулюється в діапазоні мінімум – максимум. Електронний блок керування ЕВ* налаштований на плавне регулювання швидкості обертання

У системах регулювання типу ЕВ-А та ЕВ-В можна використовувати і бездротовий термостат. У цьому випадку термостат-передавач розміщується на відповідному місці в приміщенні, а приймач розміщується, наприклад, поблизу лінії живлення 230 B або 24 B (залежно від того, на яку напругу живлення розрахований термостат). Замикаючий контакт приймача підключається, як і у випадку класичного термостата, до відповідної клеми сигналу керування найближчого конвектора

У системі регулювання ЕВ-С також можна використовувати бездротовий термостат, однак, між приймачем і клемою керуючого сигналу конвектора необхідно підключити адаптер ADA -EB, робота якого описується нижче.

Новинкою у всіх типах систем регулювання є можливість використання електричного клапана, розташованого в конвекторі, який у випадку, якщо вентилятор буде зупинений електронікою системи управління на час, що перевищує 30 хвилин, то подача води-теплоносія (охолоджувальної води) в теплообмінник буде перекрита, а теплопродуктивність буде знижена до нуля. У момент появи сигналу про необхідність тепловиробниканості (напр., при включенні термостата), клапан автоматично відкриється і одночасно вмикаються вентилятори.

Крім того, у всіх типах систем регулювання можна використовувати тепловий контакт, що розміщується на вході води-теплоносія в конвектор, який зупиняє вентилятори при низькій температурі води-теплоносія та запобігає циркуляції недостатньо нагрітого повітря в приміщенні.

Попередження: при розмиканні теплового контакту відключається і напруга 12 В., що подається на клеми fan-coil. Якщо ця напруга використовується для живлення електроніки термостата, то найкраще тепловий контакт даного fan-coil не використовувати.

Силові електричні ланцюги у всіх типах систем регулювання однакові. Конвектори підключаються до джерела живлення трижильним кабелем CYKY O, кольори жил – чорна, коричнева, сіра. Чорний і коричневий провідники використовуються для подачі змінної напруги 12 від джерела живлення ТТ100, ТТ240 або ТТ300, а сірий - для з'єднання керуючих входів ЕБ. Перетин провідників вибирається в залежності від струмового навантаження і довжини провідників живлення. Для підключення термостата до ланцюгів керування fan-coil можна використовувати будь-які кабелі (у тому числі сигнальні) з відповідним забарвленням провідників.

Підключення системи регулювання типу ЕВ до термостату, який керує роботою інших приладів опалення/охолодження

Швидкість обертання вентиляторів у всіх типах систем регулювання керується постійною напругою в діапазоні 0 – 10 В. Однак, у деяких випадках неможливо підключити fan-coil безпосередньо до клем термостату. Це може бути в тих випадках, коли живлення термостата здійснюється змінною напругою 24 В або 230 В і одночасно термостат тим же напругою управляє роботою іншого обладнання (котлом, тепловим насосом, електричними клапанами води-теплоносія і охолоджуючої води). У цьому випадку необхідно використовувати адаптер, який служить для переведення сигналу з рівня змінної напруги 24 або 230 на рівень напруги управління, необхідного для електроніки fan-coil (0 - 10 В). Завдяки незначним розмірам (48 х 42 х 22 мм) адаптер можна розмістити у звичайній монтажній коробці під термостатом.
Приклад рішення з адаптером ADA-ED показаний для системи керування типу ЕВ-С. Перемикачем термостата, що має три положення, можна ступінчасто (ступеня Lo, Mid, Hi) регулювати швидкість обертання. Вхід адаптера (Heat) підключено до клеми термостата, напругою якого керується робота котла. Замикання контакту термостата включає котел у роботу і одночасно запускає вентилятори у всіх fan-coil. У положення перемикача "вимкнено" (off) або при розімкнутому контакті термостата вентилятори зупиняються.
Про можливість використання адаптера ADA-ED та його підключення в інших випадках необхідно проконсультуватися з технічними або сервісними працівниками фірми МІНІБ.

Регулювання теплопродуктивності конвекторів, призначених для сирих та мокрих приміщень

A1 (TT240-E1, TT300-E1), E1 (TT240-E1, TT300-E1)

У конвекторах, розташованих у сирих і мокрих приміщеннях, фірма Мініб застосовує як привод вентиляторів електродвигуни змінного струму на напругу 12 В. Електродвигуни змінного струму добре себе зарекомендували при експлуатації в таких важких умовах. У цих умовах використовуються два типи систем регулювання теплопродуктивності конвекторів:

система регулювання типу А1 – контакт термостата включає джерела напруги живлення ТТ240-Е1 (ТТ300-Е1), електродвигуни підключені до виходу джерела живлення, їх швидкість обертання можна встановити підключенням до вибраної клеми (7 – 9 – 12 B)

система регулювання Е1 - ланцюга електроніки (Панель управління R eg.1) оцінюють цикли замикання контакту термостата і, відповідно до відхилення реальнийї температури від необхідної, автоматично встановлюють більш високу, нижчу або нульову швидкість обертання вентиляторів. Схема підключення систем регулювання А1 та Е1 вказана нижче.


Система регулювання типу А1

(мокрі приміщення, увімк./вимк.)

Макс. довжина підключених конвекторів складає 12 погонних метрів

система регулювання типу А1 - Конвектори можуть підключатися послідовно, якщо при цьому відстань від трансформатора буде невелика . З'єднання „зірку“ рекомендується у випадку, якщо відстань до останнього або найбільш віддаленого трансформатора перевищує 20 м. Розгалуження можна здійснювати за допомогою електромонтажних коробок EMK у стіні або клем WAGO безпосередньо в корпусі конвектора. Провідники, підключені до крайніх клем конвектора, можуть перехрещуватися. Центральні клеми мають бути з'єднані один з одним. Якщо використовується кабель із чорною, чорною та коричневою ізоляцією провідників, то використовуйте коричневий провідник для з'єднання центральних клем конвекторів.


Система регулювання Е1

(сирі приміщення, автоматичне ступінчасте регулювання швидкості обертання, програмований термостат)

Макс. довжина конвекторів складає 6 (8) м.

Система регулювання Е1 - Конвектори можуть підключатися послідовно, якщо при цьому відстань від трансформатора буде невелика. З'єднання в „зірку“ рекомендується у випадку, якщо відстань до останнього або найбільш віддаленого трансформатора перевищує 20 м. Роз'єм можна здійснювати за допомогою електромонтажних коробок EMK у стіні або клем WAGO безпосередньо в корпусі конвектора. З точки зору техніки безпеки термостат може бути розміщений і в сирому приміщенні, так як він живиться від батареї напругою 3 В, а живлення електродвигунів здійснюється безпечною змінною напругою 12 В. Однак, для запобігання корозії його корпусу, найкраще його встановити в місці, в якому не відбувається конденсація вологи.


Система регулювання типу ТЕ

(регулювання типу Вимк. / Увімк. для електронних конвекторів, термостат включає і спіралі нагріву)

Система регулювання типу ТЕ - КР – допоміжний контактор Котушка управління ~ 240 В / 50 Гц Контакти ~ 240 В / 50 Гц / Imax активного навантаження Струм Imax визначається на підставі сумарної теплопродуктивності всіх комутованих приладів. Контактор може бути трифазним. У цьому випадку загальну довжину конвекторів необхідно розділити на три однакові частини і підключити кожну до однієї з фаз. Живлення котушки контактора може здійснюватись від будь-якої фази.

ВИБІР НЕОБХІДНОГО ТИПУ СИСТЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ:

  • вибір типу системи регулювання відповідно до типу приміщення та рівня комфорту для клієнта
  • виходячи з кількості конвекторів та їх електричної потужності (див. каталожний лист відповідного конвектора) визначити сумарну необхідну електричну потужність, а потім – тип і кількість трансформаторів

НАГЛЯДНИЙ ПРИКЛАД ВИБОРУ НЕОБХІДНОГО ТИПУ СИСТЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ:

Задано: необхідно знайти рішення для регулювання роботи 4 конвекторів у приміщенні з басейном відповідно до малюнку.

Тип конвекторів: МІНІБ COIL KO, довжиною 2500 мм – 2 шт., довжиною 3000 мм – 2 шт.

    Вибір типу системи регулювання - вибрати можна одну з двох систем регулювання 4 для мокрих приміщень - А1 або Е1, для забезпечення більш високого рівня комфортності;
  1. визначення кількості трансформаторів – відповідно до завдання розрахуємо електричні потужності кожного конвектора: №1 – 111 ВА, № 2 – 106 ВА , № 3 - 106 ВА, № 4 - 111 ВА. Вибирати можемо з таких типів трансформаторів: ТТ240 і ТТ300
  2. визначення кількості трансформаторів – на підставі сумарної електричної потужності всіх конвекторів ми визначили, що не можна використовувати тільки один трансформатор, а необхідно використання не менше двох трансформаторів. Можливі комбінації підключення конвекторів: №1 + №2=217 ВА, №3+№4=217 ВА, №1+№4=222 ВА, №2+№3+212 ВА. Вибираємо 2 трансформатори ТТ240-Е1, конвектори будуть підключені в комбінації: №1+№2 та №3+№4.
  3. наступною операцією буде оформленням заявки на поставку всіх елементів системи регулювання: стандартне постачання: 1 комплект системи регулювання типу Е1 з трансформатором (термостат ЕР0108 – 1 шт., панель керування Е1, трансформатор ТТ240-Е1, з'єднувальний кабель + додаткова заявка на трансформатор ТТ240-Е1 – 1 шт. + панель керування + з'єднувальний кабель

Контакти

+38 067 232 61 84 - Viber-WhatsApp
+38 066 271 68 12
+38 044 361 95 81
E-mail: mir-konvektorov@ukr.net
Skype: mir_konvektorov

Режим роботи

Пн-Пт: з 8.00 до 17.00

Сб:     з 10.00 до 15.00

Нд:     - вихідний

Адреса

м. Київ

вул. Кирилівська, 160/20

корпус А, офіс 902